s14 konks14 DODR1s14 PLEK1s14 KAL1s14 REK1s14 EDUNET1s14 KO1

PILNE!

Prosimy o wpłaty za m - c kwiecień w dniach 16. -17. 04

            30,50 złotych

Intendent pracuje w godzinach od 7.00-15.00

Po przerwie świątecznej od23.04 w tych samych godzinach.

                                                                          Dziękujemy

 

 

 MIESIĄC  KWOTA

kwiecień

36,60 zł

 

Bardzo prosimy o wpłatę do 10 kwietnia. Dziękujemy!


Konkurs Pix2019 współorganizowany jest wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://pix.edu.pl.

sukcesy sportowe - szermierka_1
 

Daria Marcinkiewicz uczennica klasy 4a zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w Skawinie.

Gratulujemy!!! 

sukcesy sportowe_1
sukcesy sportowe_2
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi),nasza drużyna zajęła III miejsce.

Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi chłopcy w Mistrzostwach Tarnowa Dzieci w drużynowym tenisie stołowym zdobywając srebrny medal.

Gratulujemy!!!

Dnia 28.02.2019 zostało zorganizowane wyjście zawodoznawcze do pracowni Izby Rzemieślniczej w Tarnowie przy ul. Kochanowskiego 32. Uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i mechanicznych.

W kuchni, pod okiem nauczycieli zawodu oraz uczniów klasy kucharzy szkoły branżowej I stopnia przyrządzali dania na bazie naleśników według czterech różnych przepisów, na słono i na słodko, by później wspólnie zasiąść do stołu w celu degustacji wykonanych dań.

W pracowni mechanicznej, instruktorzy pokazywali uczniom działanie urządzeń samochodowych, np. siły wybuchu poduszek pneumatycznych oraz kurtyny ochronnej w razie wypadku samochodowego, budowy i działania silnika spalinowego. Uczniowie dokonywali pomiarów z wykorzystaniem różnych narzędzi diagnostycznych.

Mamy nadzieję, że wyjście to pozwoliło przyglądnąć się prezentowanym zawodom oraz pomóc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia i kariery zawodowej zainteresowanym uczniom.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

ul. Mokotowska 63 lok. 60

00-533 Warszawa

www.efc.edu.pl

+48 606 770 955

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 524-268-52-57 KRS 0000334007 REGON 141959124

Warszawa, luty 2019 r.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów klas 8 szkół podstawowych i oraz klas 3 oddziałów gimnazjalnych!

Jak zapewne Państwo wiedzą, w szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko, funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery, dający uczniom możliwość skorzystania z zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych z profesjonalnym doradcą zawodowym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

Ponieważ uczniowie podejmują decyzje o wyborze dalszej ścieżki kształcenia przy wsparciu swoich rodziców i opiekunów, chcielibyśmy zaprosić również Państwa na specjalne warsztaty dla opiekunów, podczas których mowa będzie o tym, jak wybierać szkołę i ścieżkę zawodową dzieci, jak wspierać je w decyzjach.

W dniach 31.01 – 1.02.2019 i 08 – 09.02.2019   uczniowie naszej szkoły jako wolontariusz ponownie wzięli udział w zbiórkach Fundacji „Promień Nadziei”. Koordynatorem akcji był pan Tomasz Przygoda.

TARNOVIA TARNÓW MISTRZEM IV EDYCJI TURNIEJU “BĄDŹ NASTĘPNY

W dniach 9-10 lutego odbyła się IV halowa edycja ogólnopolskiego turnieju Bądź Następny.

Na zaproszenie organizatora turnieju Szkoły Futbolu Staniątki odpowiedzieli przedstawiciele aż 40 klubów z całej Polski.

Uczniowie naszego gimnazjum, jak co roku, wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 91 wolontariuszy kwestowało w niedzielę  13 stycznia 2018 roku.  Wszystkim wolontariuszom WIELKIE SERDUCHO za poświęcony czas . Opiekunem był pan Tomasz Przygoda.

sportowe sukcesy_4
 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych wyjeżdżają na lodowisko. Zajęcia te są atrakcyjną i zdrową alternatywą zajęć w sali gimnastycznej.

 

sportowe sukcesy_2
 

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Tarnowskim Współzawodnictwie Sportowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002 - 2004) w roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystego podsumowania sportowej rywalizacji w roku minionym szkoła otrzymała puchar i dyplom.

Gratulujemy!!!

sportowe sukcesy_1
sportowe sukcesy_3
 

W Mistrzostwach Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt w rocznikach 2003 - 2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), drużyna  dziewcząt w składzie: Aleksandra Pokora, Aleksandra Kawa, Martyna Szanduła, Natalia Szponder, Martyna Więcek, Anna Czerny, Karolina Ból, Alekeksandra Habel, MagdalenaCiochoń, Dominika SzumlańskaJulia Boda, Oliwia Mękal, Patrycja Duda zajęły I miejsce.

 

II miejsce  w Mistrzostwach Tarnowa w pływaniu stylem motylkowym zajęła Wanessa Cierpich.

Gratulujemy!!!

W ramach zajęć doradztwa zawodowego, dnia 10 stycznia 2019 roku, grupa uczniów z klas III gimnazjum i klas VIII wzięła udział w wycieczce do atelier fotograficznego "Margot" w Tarnowie. Uczniowie poznali warunki pracy fotografa, sprzęt, który stanowi jego warsztat pracy, metody edycji i obróbki zdjęć. Dowiedzieli się, jakie predyspozycje i wiedza są niezbędne do wykonywania zawodu fotografa, jak wygląda ścieżka edukacyjna, specyfika i różnorodność tego zawodu oraz zawodów pokrewnych.

W piątek 4 stycznia 2019 roku obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły.  Z tej okazji przedstawiono nam prezentację dotyczącą biografii wybitnego aktora teatralnego i filmowego, a także reżysera - Stefana Jaracza. Dowiedzieliśmy się, kim był, jak kształtowało się jego dzieciństwo, a także z czego zasłynął już jako dorosły człowiek.  Oglądaliśmy również zdjęcia założonego przez Stefana Jaracza i działającego do dziś Teatru Ateneum w Warszawie, a także kilku innych teatrów noszących imię naszego patrona.  Wątki biograficzne zawarte w prezentacji dopełniały ujęcia ze spektaklów, w których grał Stefan Jaracz. Nieobce zatem są nam informacje, kiedy i gdzie urodził się Stefan Jaracz, jaki był jego związek z naszą szkołą.  Wiemy również, gdzie jest pochowany, w jakie role się wcielał i za co był doceniany przez krytyków. Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji.